Tanév rendje 2014-2015

A nemzeti erőforrás miniszter kiadta a 2011/12-es tanév rendjéről szóló rendeletét.

E szerint a tanítási napok száma az általános iskolákban 183, a nappali oktatás munkarendje szerint működő középiskolában és szakiskolában pedig 182 nap lesz. Az első tanítási nap 2011. szeptember 1-je csütörtök, az utolsó 2012. június 15-e péntek. A középiskolákban és a szakiskolákban a végzős évfolyam diákjai számára május 3-a az utolsó tanítási nap, kivétel a Belügyminisztérium fenntartásában lévő szakközépiskolákban, náluk május 25, illetve a Honvédelmi minisztérium fenntartásában lévő szakközépiskolákban, ahol június 1-je az utolsó tanítási nap. A szakiskolákban illetve a szakközépiskolák másfél, két és fél éves képzésében tanulók január 13-ig járnak iskolába.

A szorgalmi idő első féléve január 13-ig tart, az iskoláknak január 20-ig kell értesíteni a tanulókat, a szülőket az első félév eredményéről.

Az őszi szünet november 2-től november 5-ig, a téli december 22-től január 2-ig, a tavaszi szünet április 5-től 9-ig tart.

A tavaszi szünet 2011. április 21-től április 26-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap április 20. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap április 27. (szerda).