Menü:

Utoljára frissítve:

2017-10-12 13:33:16

Látogatók száma:



GYENGÉNLÁTÓK RÉSZÉRE
A honlap a Wekerle Sándor Alapkezelő Egyházi és Nemzetiségi Támogatások Főosztálya Nemzetiségi Támogatások Osztályának támogatásával valósult meg.

Hangostérkép



Támogatók





Zrínyi nap versenyeredményei


 

 

Zrínyi-napok 2017. szeptember 28-30.

 

Szeptember 28. Kétnyelvű Diákkonferencia

2017. szeptember 28-án intézményünkben második alkalommal került sor a Zrínyi kétnyelvű diákkonferencia megrendezésére. Ahogy a neve is mutatja, a konferenciát diákok számára szerveztük horvát és magyar nyelven. A téma ezúttal is a Zrínyi család volt.  A nap folyamán hat diákelőadó szerepelt, akik a mentor tanáraik segítségével készültek fel az előadásaikra. Az előadók a Mura mentén élő fiatalok voltak.

Az egyetemről nemrég kikerült Bódis Balázs Molnáriból -   aki  A molnári Zrínyi-vár történetéről tartott  a jelenlévőknek érdekes előadást.

Abonyi  Bence 7. osztályos tanuló Fityeházról az Új Zrínyi - vár legújabb ásatásainak eredményeiről számolt be. 

Pavlo Dornik kotoribai 7. osztályos diák a kotoribai vár jelentőségéről beszélt a hallgatóságnak.

A tótszerdahelyi gimnazista, Turul Bernadett Zrínyi Ilonáról,  a hős várvédőről mondott sok új információt a konferencia diák és felnőtt közönségének.

Maja Mirić 8. osztályos tanuló Draškovecből érkezett és a Zrínyi családhoz kapcsolódó kiadványok bemutatásával kötötte le a jelenlévőket.

Bences Martin murakeresztúri gimnazista bemutatta a Zrínyi kultusz ápolását a Mura mentén - a megemlékezések, ünnepélyek tükrében

Az előadások magas színvonalát mutatja, hogy a konferencia fővédnöke, prof. Dr. Gadányi Károly tudóspalántáknak nevezte az előadó fiatalokat.

A konferenciát Matoláné Proszenyák Hajnalka moderálta.

 

Szeptember 29. Zrínyi-nap

 

– Ünnepély

   Meghívott öregdiák: Tislerics Antal, a Murakeresztúri Önkéntes Tűzoltó Egyesület parancsnoka.

 

– Kiállítás a beérkezett pályázatokból

   Makett. „Nagyanyáink konyhái”

 

   Eredmények:

   Egyéni:           1. helyezés: Zsupek Zétény, Belezna

                           2. helyezés: Tajmel Bence, Belezna

                           3. helyezés: Nikli Korinna, Murakeresztúr

                           3. helyezés: Rádi Sára, Murakeresztúr

                           Különdíj: Vargovics Maja, Murakeresztúr

                           Különdíj: Kovacsics Kitti, Murakeresztúr

  Csoport:          1. helyezés: Karakai Kíra, Kutasi Evelin, Lukács Gréta, Kramarics Gréta – Tótszerdahely

                           2. helyezés: Osnovna Skola – Draskovec

                           3. helyezés: Csonka Regina, Novák Dóra – Murakeresztúr

                           Különdíj: Kertész Blanka, Kertész Ákos – Murakeresztúr

 

– Versenyek eredményei:

·         Angol szótanuló:

5-6. o. 1. helyezés: Buda Vivien, Murakeresztúr

            2. helyezés: Gerencsér Bence, Murakeresztúr

            3. helyezés: Orbán Flóra, Murakeresztúr

7-8. o. 1. helyezés: Abonyi Bence, Murakeresztúr

            2. helyezés: Orbán László, Murakeresztúr

            3. helyezés: Niklesz Dávid, Murakeresztúr

·         Német szótanuló:  

5-6. o.

            1 helyezés: Novák Eliza, Murakeresztúr

            2. helyezés: Tánczos Mátyás, Borsfa

            3. helyezés: Tamás Donát, Borsfa

7-8. o.

            1. helyezés: Bóha Sarolta, Borsfa

            2. helyezés: Sinkovitz Edina, Borsfa

            3. helyezés: Zadravecz Georgina, Murakeresztúr

·         Horvát szótanuló:

3-4. o.

1.       helyezés: Molnár Marcell, Borsfa

2.       helyezés: Bróz Barnabás

3.       helyezés: Kovács Márk, Borsfa

5-6. o.

1.       helyezés: Marton Soma, Borsfa

2.       helyezés: Lábodi Flóra, Borsfa

3.       helyezés: Kovács Júlia, Borsfa

7-8. o.

1.       helyezés: Nikli Kornélia

2.       helyezés: Pókecz Dominik

3.       helyezés: Orbán László

·         Szépíró verseny felső tagozat:

5-6. o. 1. helyezés: Novák Dóra

            2. helyezés: Orsós Izabella

            3. helyezés: Novák Eliza

7-8. o. 1. helyezés: Horváth Kamilla, Borsfa

            2. helyezés: Szabó Balázs

            3. helyezés: Orsós Dorina

·         Szépíró verseny alsó tagozat:

2. o. 1. helyezés: Kovács Eliza

         2. helyezés: Németh Dorina, Borsfa

         3. helyezés: Horváth Zoé

3. o. 1. helyezés: Brodarics Nóra

         2. helyezés: Téczely Johanna

         3. helyezés: Dezsgyek Noémi

        

4. o. 1. helyezés: Kele Virág

         2. helyezés: Balogh Noémi

         3. helyezés: Béli Dominik

·         Történelmi emléktúra (3 fős csapatok kerékpárral)

                            4-6. o. 1. helyezés: 6.o.  Murakeresztúr

                                        2. helyezés: 4.o.  Murakeresztúr

                                        3. helyezés: 5.o.  Murakeresztúr

                            7-8. o. 1. helyezés: 7. o. Murakeresztúr

                                        2. helyezés: 8. o. Murakeresztúr

                                        3. helyezés: Borsfa

 

·         Szavalóverseny

1-2. o. 1. helyezés: Vargovics Maja

            2. helyezés: Söveges Botond

            3. helyezés: Horváth Zoé

            Különdíj: Peti Máté, Borsfa

3-4. o. 1. helyezés: Szigligeti-Tar Lili, Borsfa

            2. helyezés: Kertész Blanka

            3. helyezés: Március Barbara

Különdíj: Tóth Jázmin, Borsfa

Kadétavatás: Pavlicz Marcell, Gerencsér Bence, Csonka Ámon, Pókecz Dominik

 

Szeptember 30. Zrínyi Kupa futóverseny

90 induló nevezett és teljesítette a versenyt 6 évestől a 64 évesig. Négy táv közül választhattak a futók: 2,67 km; 5,3 km; 11 km; 21,1 km

 

A rendezvénysorozatot a murakeresztúri Zrínyi Miklós Általános Iskola dolgozói, diákjai és szülői munkaközössége bonyolították le. Köszönjük munkájukat!

 

A Zrínyi-napokon kilencféle versenyt szerveztünk, amelyeken több mint 300 induló vett részt. Gratulálunk nekik eredményes szereplésükhöz!

 

A rendezvényt támogatta:

Horvát Nemzetiségi Önkormányzat

Zrínyi Kadétok Hagyományőrző Egyesület

Nagykanizsai Tankerület

 

 

 

VERSENYEREDMÉNYEK

 

2015

 
 
Horvát szótanuló verseny eredményei
 
3-4. osztály
I.                   Marton Soma   
II.                 Orbán Flóra      
III.              Zsupek Zétény 
 
5-6. osztály
 
I.                   Koósz Vera
II.                 Nikli Kornélia
III.              Kovács Bence
 
7-8.osztály
 
I.                   Benczes Martin
II.                 Dobos Tamás
III.              Szabó Erika
 
 
Versmondó verseny eredményei
 
1.osztály
      I.          Március Barbara
      II.          Kárász Dominik
      III.          Dezsgyek Noémi
 
2. osztály
      I.            Svélecz Dominik
      II.           Kele Virág
      III.          Kertész Blanka
Különdíj:     Vasas Vanda
                     Takács Olivér
 
 
3.osztály
     I.          Pókecz-Kovács Boglárka
     II.        Szalai Petra
III       Csonka Regina
 
       
Különdíj: Kovács Nina
                  Novák Dóra
 
4.osztály
 
I.                   Lukács Gréta
II.                 Matola Zsófia
III.              Gócza Dorottya
 
Különdíj: Lábodi Flóra
 
 
5.osztály
 
I.                   Lekszikov Napsugár
II.                 Koller Dzsenifer
III.              Orsós Dorin
 
 
Szépíró – verseny: alsós
 
2. osztály
      I.         Kele Virág
      II.        Béli Dominik
III        Csonka Liliána
 
 
 
3. osztály
      I.         Novák Dóra
      II.        Szollár Jázmin Virág
      III.       Rákos Nóra Anna
 
4. osztály
      I.          Mózes Réka
      II.         Novák Eliza
     III          Pál Adrienn Panka  
 
Történelmi emléktúra eredménye:
 
4-5. o. korcsoport
 
I.                   Pici pónik                 4.o.
II.                 Évszakok                  4.o.
III.              Történelem trió      5.o.
 
6-7-8. o. korcsoport
 
I.                    Spongyabob                6. o.
II.                 Migránsok csapata     6.o.
III.              Lila csillám-                  8.o.     
kaktusz védőrség
 
 
 
Német szótanuló verseny eredményei
 
5-6. o.

I. hely Sólyomi Márk 6. o.
II. hely Németh Pál 5. o.Borsfa   
III. hely Szabó Balázs 6. o.
7-8. o.

I. hely Tislér Bence 7. o.
II. hely Hácskó Marcell 8. o. Borsfa
III. hely Révész Gergő 7. o. Borsfa

 

2014.

Pályázat „Ilyen volt Zrínyi Miklós!”

 

 

I. helyezett:  Felső tagozatos csapat Murakeresztúr(Koósz Veronika Anna,Nikli Korina Johanna,Varga Petra,Tislér Bence,Mező Veronika,Nikli Dorottya Klaudia)Felkészítőjük:Kisfürjesiné Kóczán Zsuzsanna

 

 

II.helyezett:Borsfai Fekete István Általános Iskola csapata:Hacskó Marcell,Kiss Zsófia,Molnár Vanda,Németh Anna,Betlen Bence. Felkészítőjük:Vuk István


III.helyezett:Murakeresztúri Általános Iskola 3. Osztály. Felkészítőjük:Abonyi Józsefné

Különdíj: Koósz Veronika Anna

                  Kotoribai iskolai csapat

 

 

„A Zrínyi-Újvár osroma” makett elkészítése

 

 

I. helyezett: Murakeresztúri Ált. Iskola 8. osztályos csapata

Czapári Fanni,Dezső Márk,Pókecz-Kovács Dániel

II. helyezett: Murakeresztúri Ált. Iskola 3. Osztálya

 

III. helyezett: Murakeresztúri Ált. Iskola 1. osztálya felkészítőjük Balassa Bernadett.

Különdíj: Borsfai Fekete István Általános Iskola tanulóinak:Májer Simonnak,Koller Dzsenifernek,Tóth Vanessza felkészítőjük Mihovics Anna.

 

Szépíróverseny alsós

 

2. osztály

I. helyezett: Novák Dóra

II. helyezett:Dékány Anna

III. helyezett:Balogh Petra

3. osztály

I. helyezett: Karakai Kíra

II. helyezett:Novák Eliza

III. helyezett:Pál Adrienn Panka

 

4. osztály

I. helyezett: Kovács Bence

II. helyezett:Orsós Dorina

III. helyezett:Varga István

Németszó tanuló verseny 

I. helyezett: Tislér Bence (Murakeresztúr)

II. helyezett: Hácskó Marcell (Borsfa)

III.helyezett: Sólyomi Márk (Murakeresztúr)

 

SZAVALÓ VERSENY

1-2. osztály

 

 

I. helyezett : Novák Dóra (Murakeresztúr)    

II. helyezett: Kele Virág (Murakeresztúr)  

                        Takács Olivér (Tótszentmárton)  

III. helyezett: Kertész Blanka (Murakeresztúr)

                          Kovács Nina (Nagykanizsa)  

 

3-4. osztály