Menü:

Utoljára frissítve:

2017-12-15 08:59:14

Látogatók száma:



GYENGÉNLÁTÓK RÉSZÉRE
A honlap a Wekerle Sándor Alapkezelő Egyházi és Nemzetiségi Támogatások Főosztálya Nemzetiségi Támogatások Osztályának támogatásával valósult meg.

Hangostérkép



Támogatók





Zrínyi Napok 2016


 Zrínyi-napok 2016. szeptember 22-24.

A Zrínyi Napok az Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta.

Pályázat száma: 


NEMZ-KUL-16-0581

 

Fotók a Zrínyi Napokról:

Zrínyi ünnepély:

goo.gl/photos/bFXqJw8Yby9zeTgLA

Szótanuló verseny:

goo.gl/photos/7K7YotzF3GkqAcL57

Versmondó verseny:

goo.gl/photos/ZEnDcdZQCFVee85t7

 Kiállítás megnyítója:
 
goo.gl/photos/LcCUWTbPum7QzoQX8
 
Szeptember 22. Zrínyi Diákkonferencia
A konferencia fővédnöke: Prof. Dr Padányi József Nemzeti Közszolgálati Egyetem
                                               Prof. Dr. Gadányi Károly
Előadók:
1.Tislerics Laura- egyetemista, Murakeresztúr: Új Zrínyi-vár kutatása
2.Benczes Martin- középiskolás tanuló, Murakeresztúr: Zrínyi Hagyományőrző szervezetek
3.Turul Bernadett- középiskolás tanuló, Tótszerdahely: Zrínyi Katarina élete
4.Pavlicz Marcell- általános iskolás tanuló, Murakeresztúr : Zrínyi napok története
5.Nikli Dorottya, középiskolás tanuló, Murakeresztúr: Zrínyi Miklós és Zrínyi Péter
6.Blazsetin Vjekoslav , egyetemista, Pécs : A Zrinyiek szerepe az irodalomban.
7. Maja Mirić, OŠ Draškovec, 7. razred: ®ivot na zrinskim dvorovima u 16. i 17. stoljeću
8. Domagoj Turk, OŠ Draškovec, 7. razred: Putevima Zrinskih- Međimurska ľupanija 
 
A Konferenciát megnyitja:
1. a Nemzeti Közszolgálati Egyetem tudományos rektor-helyettese Padányi József 
2. és Prof. Dr. Gadányi Károly
A konferenciát zárja és értékeli:
Dr. Hausner Gábor
 
A konferencia szervezői:
Horvát Nemzetiségi Önkormányzat, Murakeresztúr
Zala Megyei Horvát Nemzetiségi Önkormányzat
Zrínyi Miklós Általános Iskola, Murakeresztúr
Nyugat-Magyarországi Horvátok Egyesülete
Zrínyi Kadétok Hagyományőrző Egyesület 
 

Szeptember 23. Zrínyi-nap
 
– Ünnepély 
   Meghívott öregdiák: Visnovics László.
 
– Kiállítás a beérkezett pályázatokból 
   8 településről 75 képeslapterv érkezett, amelyet 3 tagú zsűri értékelt. Az első helyezettek tervei nyomdába 
   kerülnek és képeslapként megvásárolhatók lesznek.
   Eredmények:
   Alsó tagozat: 1. helyezés: Rákos Nóra Anna, Murakeresztúr
                           1. helyezés: Deák Milán, Murakeresztúr
                           2. helyezés: Dobri Dominik, Murakeresztúr
                           3. helyezés: Kápics Katalin, Murakeresztúr
                           3. helyezés: Rádi Sára, Murakeresztúr
  Felső tagozat: 1. helyezés: Vlasics Johanna, Murakeresztúr
                           1. helyezés: Salamon Zsolt és Tamás Donát, Borsfa
                           2. helyezés: Abonyi Bence, Fityeház
                           2. helyezés: Pavlicz Marcell, Murakeresztúr
                           3. helyezés: Novák Eliza, Orbán Flóra és Vlasics Anikó, Murakeresztúr
                           Különdíj: Kőrösi Krisztina, Tótszerdahely
                           Különdíj: Karakai Kíra, Tótszentmárton
 
– Versenyek eredményei:
Angol szótanuló: 26 induló 5-6. és 7-8. osztályos korcsoportban. A versenyzők Murakeresztúrról, Tótszentmártonból, Tótszerdahelyről és Draškovecből érkeztek.
5-6. o. 1. helyezés: Abonyi Bence, Murakeresztúr
            2. helyezés: Csonka Ámon, Murakeresztúr
            3. helyezés: Gerencsér Bence, Murakeresztúr
7-8. o. 1. helyezés: Kőrösi Marián Krisztián, Tótszerdahely
            2. helyezés: Gerencsér Máté, Murakeresztúr
            3. helyezés: Kőrösi Krisztina, Tótszerdahely
Német szótanuló:  14 induló Murakeresztúrról és Borsfáról
5-6. o. 
            1 helyezés: Novák Eliza, Murakeresztúr
            2. helyezés: Horváth Noémi, Borsfa
            3. helyezés: Lábodi Flóra, Borsfa
7-8. o. 
            1. helyezés: Tislér Bence, Murakeresztúr
            2. helyezés: Révész Gergő, Borsfa
            3. helyezés: Dobri Réka, Murakeresztúr
Horvát szótanuló: 24 induló Murakeresztúrról, Tótszerdahelyről és Borsfáról
5-6. o. 
1. helyezés: Bedő Máté, Tótszerdahely
2. helyezés: Karakai Kíra, Tótszerdahely
3. helyezés: Lekszikov Napsugár, Murakeresztúr
7-8. o.
1. helyezés: Rodek Adél, Tótszerdahely
2. helyezés: Dobos Tamás, Murakeresztúr
3. helyezés: Lukács Hanna, Tótszerdahely
Szépíró verseny felső tagozat: 16 induló Murakeresztúrról
5. o. 1. helyezés: Gócza Dorottya
         2. helyezés: Novák Eliza
        3. helyezés: Gócza Mónika
6. o. 1. helyezés: Lekszikov Napsugár
         2. helyezés: Vlasics Johanna
7-8. o. 1. helyezés: Tislér Bence
         2. helyezés: Szabó Balázs
Szépíró verseny alsó tagozat: 42 induló Murakeresztúrról és Tótszerdahelyről
2. o. 1. helyezés: Téczely Johanna, Murakeresztúr
         2. helyezés: Brodarics Nóra, Murakeresztúr
         3. helyezés: Bagarus Henrietta, Murakeresztúr
         Különdíj: Dezsgyek Noémi
3. o. 1. helyezés: Kele Virág, Murakeresztúr
         2. helyezés: Csonka Liliána, Murakeresztúr
         3. helyezés: Balogh Noémi, Murakeresztúr
         Különdíj: Horváth Bence, Tótszerdahely
 
4. o. 1. helyezés: Dékány Anna, Tótszerdahely
         2. helyezés: Orsós Izabella, Murakeresztúr
         3. helyezés: Szollár Jázmin, Murakeresztúr
         Különdíj: Rákos Nóra Anna, Murakeresztúr
 
 
– Történelmi emléktúra (3 fős csapatok kerékpárral, menetlevéllel)
5-6. o. 1. helyezés: „Történelmi kutatók”, Murakeresztúr
            2. helyezés: „Bringázók”, Murakeresztúr
            3. helyezés: „5.o. fiúk”, Murakeresztúr
7-8. o. 1. helyezés: „Borsfa 8. o.”, Borsfa
            2. helyezés: „Pontosak”, Murakeresztúr
            3. helyezés: „Szürke pitbullok”, Murakeresztúr
 
– Szavalóverseny: 40 versenyző indult a murakeresztúri és a nagykanizsai Zrínyi Miklós Általános Iskolából.
Eredmények: 1. o. 1 helyezés: Orsós Csaba, Murakeresztúr
                                 2. helyezés: Tajmel Bence, Murakeresztúr
                                 3. helyezés: Andrasek Máté, Murakeresztúr
                        2. o. 1. helyezés: Kele Dániel, Nagykanizsa
                                 2. helyezés: Tóth Luca, Murakeresztúr
                                 3. helyezés: Március Barbara, Murakeresztúr
                                 Különdíj: Sziva Zsófia, Nagykanizsa
                        3. o. 1. helyezés: Tóth Kármen, Murakeresztúr
                                 2. helyezés: Varjas Hunor, Nagykanizsa
                                 3. helyezés: Kápics Katalin, Murakeresztúr
                                 Különdíj: Kárász Kata, Murakeresztúr
                       4. o. 1. helyezés: Gável Zsóka, Nagykanizsa
                                2. helyezés: Kovács Nina, Nagykanizsa
                                3. helyezés: Csonka Regina, Murakeresztúr
                                Különdíj: Novák Dóra, Murakeresztúr
                      5. o. 1. helyezett: Sziva Dániel, Nagykanizsa
                               Különdíj: Kovács György, Murakeresztúr
 
– Kadétavatás: Abonyi Bence, Horváth András, Kertész Mátyás, Sólyomi Márk, Tislér Bence 
– Fogadás a kadétoknak
 
Szeptember 24. Zrínyi Kupa futóverseny
69 induló nevezett és teljesítette a versenyt 6 évestől a 63 évesig. Négy táv közül választhattak a futók: 2,6 km; 5,5 km; 11 km; 21 km
 
A rendezvénysorozatot a murakeresztúri Zrínyi Miklós Általános Iskola dolgozói, diákjai és szülői munkaközössége bonyolították le. Köszönjük munkájukat!
 
A Zrínyi-napokon kilencféle versenyt szerveztünk, amelyeken 352 induló vett részt. Gratulálunk nekik eredményes szereplésükhöz!
 
A rendezvényeket támogatta: 
Horvát Nemzetiségi Önkormányzat Murakeresztúr 165.000 Ft
Zala Megyei Horvát Önkormányzat 100.000.- Ft
Zrínyi Kadétok Hagyományőrző Egyesület: 60.000 Ft
Nemzeti Közszolgálati Egyetem: 15 ajándékcsomag, könyvek a könyvtárunk számára
Nagykanizsai Tankerület: 12.000 Ft